KONST / Ramar / Ram 4308355
*
nr 430 8355
Ram
förgylld, 33x41, (skador)
Utrop:
100 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2006
kl 17:43:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 13:08:52
1
400 kr
22/9 13:14:54
2
150 kr
23/9 20:38:35
3
550 kr
24/9 14:59:27
4
Vinnande bud
25/9 14:19:20
5
850 kr
25/9 14:20:00
5
1.000 kr
25/9 15:42:32
1
1.300 kr
25/9 15:48:53
1
1.600 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar skador
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:57
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:00
-
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
-
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:21
*
Ram
nr 430 8355
Ram
förgylld, 33x41, (skador)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 13:08:52 | 1 | 400 kr |
22/9 13:14:54 | 2 | 150 kr |
23/9 20:38:35 | 3 | 550 kr |
24/9 14:59:27 | 4 | Vinnande bud |
25/9 14:19:20 | 5 | 850 kr |
25/9 14:20:00 | 5 | 1.000 kr |
25/9 15:42:32 | 1 | 1.300 kr |
25/9 15:48:53 | 1 | 1.600 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar skador
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:57 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:00 -
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11 -
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:21